Hatıralar...
Şehremini Lisesini eskisinden daha güçlü, sapasağlam, eski heybetiyle dimdik ayakta görmek beni ne kadar da gururlandırdı bilemezsiniz. Resimlerinize baktığımda benimde bir zamanlar oturduğum o sıralarda, verdiğiniz kendine güvenen, özgür ve bir o kadar hayatın kendiniz için neler getireceğinden habersiz ve meraklı bakışlarınızdaki o heyecanlı duruşlarınızı gördüm. Ve beni o yıllar geri götürdünüz.

Ben de sizler gibi Şehremini Lisesi öğrencisiydim. 1995 mezunlarından. Her zaman bundan onur duydum. Okulumun bana kattıkları tartışılmaz. Birde Edebiyat öğretmenim ve aynı zamanda da Okulumuzun Müdür Yardımcısı olan Enise Balay Hanımefendi. Muhteşem bir kişilik ve tam bir Afet Güçverir:)) (Hayat Bilgisi Dizisinde oynayan Perran Kutman) Disiplinli, kuralcı, sevgi dolu, kendini okuluna ve öğrencilerine adamış bir eğitmen.

Çok güzel anlar yaşadım her koridorunda, her katında, kantininde, bahçesinde. Biliyorum ki şu an sizlerde benimle benzer şeyler yaşıyor benzer duygularla bazen yanıyor bazen sönüyorsunuz. Çocuklar şunu bilin ki herşeyin en iyisini hak ediyorsunuz. İleride hepinizin çok çok iyi mevkilerde olacağınızdan hiç şüphem yok. Başta böyle bir okulda böyle yüce gönüllü eğitmenlerle birlikte olduğunuz için zaten 1-0 üstün başlıyorsunuz hayata.

Benim için hayat okul sonrası muhteşemdi. Uzun ve keyifli bir çalışma hayatım oldu. Taki çocuklarım olana kadar. Şimdi kendi çocuklarımı tüm imkanlarımı seferber edip, benden de iyi mevkilere gelmeleri için onları eğitmeye adadım. Bu arada kendimi geliştirmeye asla doymayacağım:))

Umarım sizlerde yıllar sonra arkanıza baktığınızda okulunuzu iyi hatıralarla anar, eğitmenlerinizi asla unutmazsınız! Özel olduğunuzu asla unutmayın!!!

Özgür Gökalemin - 1995


Son Yazıları

20.02.2013 - Hatıralar...

İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Bu makale 20.2.2013 09:49:37 tarihinde eklenmiş ve toplam kere okunmuştur.Okuyucu Yorumları