Şehremini Lisesi mezunu olmak, yani `BİZ` olmak...
Uzun bir sessizliğin ardından herkese yeniden "Merhaba".

Biliyorum ki, sizler de benim gibi temposu hiç düşmeyen bir koşuşturma içindesiniz. Kaçan trenin ardından koşar gibi hayatın ardından koşuyoruz. Sanki yetişebilecekmişiz gibi...

Oysa arada durup etrafa bakmak lazım. Koşarken gözümüzden kaçan o kadar çok şey var ki...

Hepimiz birey olmak için, hayata kendimizi ispat edebilmek için uğraşıp duruyoruz. Her şeyi kendi başımıza çözmeye çalışıyor, aynı sıkıntıları, aynı yorgunlukları, hatta neredeyse aynı hayatları tekrar tekrar yaşıyoruz.

"Birey" olabilmek tabi ki çok önemli ama "Bir" olmaktansa "Biz" olmak, hayatı daha kolaylaştırıyor inanın.

Nereye gitsem Şehremini Mezunu biriyle karşılaşıyorum. O kadar kalabalık, o kadar güzel bir topluluğuz ki bunun farkında bile değiliz inanın.

Geçen hafta çok büyük bir şirketin bayi toplantısındaydım. Satış müdürünün "bizden" olduğunu öğrendim. İstanbul'dan çoook uzaklarda tatil için gittiğim otelin işletmecisinin de "bizden" olduğunu öğrendim. Hatta İstanbul'dan 1000 kilometre uzakta, başka diyarlar da bile "bizden" birileriyle karşılaşabiliyorum. Hiç birini daha önceden tanımadığım, tamamen tesadüfen karşılaştığım olaylar bunlar. Bunun gibi onlarca örnek var benim hayatımda. Nereye gitsem "biz"den birileri mutlaka çıkıyor karşıma. Ne kadar keyifli olduğunu tahmin bile edemezsiniz. Zor anlarda yardıma koşan sevgili "biz"leri söylemiyorum bile.

Gelin "Biz" olmanın güzelliğini paylaşalım. Hem iş hayatımızda, hem de sosyal hayatımızda "bizden" birileri mutlaka olsun çevrenizde. Yoksa da, kimler var diye araştırın mutlaka.

Siz de saklanmayın lütfen. "Bizden" biri yardım istediğinde elinizi uzatın mutlaka. Kim bilir belki bir gün sizin de "bizden" birine ihtiyacınız olur. Yardım derken illa maddi yardım olması da gerekmiyor. Bilginizi bile paylaşabilirsiniz. Tavsiye de çok ciddi bir yardımdır bilmeyene...

Gelin, Şehremini Lisesi mezunu olmanın, yani "biz" olmanın ayrıcalığını beraber yaşayalım.
Kocaman bir aile olmanın keyfine birlikte varalım.

Not: Eğer "BİZ" olmak istiyorsanız, hemen şimdi bu mesajın altına yazın ve ardından profilinizde yayınlayın. Beni tanıyıp tanımadığınız da önemli değil. BİZ'den olmanız yeterli. Ne kadar kocaman bir aile olduğumuzu herkes görsün.

Sağlık, sevgi ve mutluluk dolu günler dilerim.

Sertaç İkizceli
Şehremini Lisesi Mezunlar Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı
www.sehremini.org.tr


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Bu makale 30.9.2011 16:08:53 tarihinde eklenmiş ve toplam kere okunmuştur.Okuyucu Yorumları